Później czyli kiedy?

Później czyli kiedy

Później czyli kiedy?

Niejedną kroplę potu zabiera odkładanie czegoś na potem.

Na pewno są rzeczy, które chciałbyś zrobić ot tak z siebie. Większość z nich pozostaje nietkniętych, pomimo tego, że obiecujesz sobie, że je zrobisz. Samo postanowienie, że coś zrobisz, wydaje się być usprawiedliwieniem braku podjęcia działania.

Jest to bardzo wygodny mechanizm, który działa mniej więcej tak: „Wiem, że miałem to zrobić, ale właściwie mogę to zrobić źle albo nie będę zadowolony robiąc to. Dlatego powiem sobie, że zrobię to w przyszłości i nie będę musiał przyznawać się przed sobą, że po prostu nie mam zamiaru tego zrobić.”

Na pewno jest to wygodny mechanizm, który możesz zastosować gdy masz do zrobienia coś, co jest niemiłe lub trudne. Jeżeli postanowiłeś sobie, że kiedyś zaczniesz żyć inaczej, to niestety są to puste deklaracje. Jesteś osobą, która ciągle zwleka.

Przeczytaj również:  Jak zwiększyć swoją odporność psychiczną i siłę?

late1

Oczywiście zwlekać możesz na wiele sposobów. Możesz na przykład odkładać coś na ostatnią chwilę. Wtedy masz możliwość usprawiedliwienia braku efektów, brakiem czasu. Na pewno nie raz słyszałeś od kogoś, że ma bardzo dużo do zrobienia. Wyobrażałeś sobie wtedy, że tempo jego życia jest niewyobrażalne, podczas gdy on tak naprawdę robił bardzo mało.

Odkładanie spraw na później jest jedną z technik, której z powodzeniem możesz użyć w celu uniknięcia pracy. Możesz krytykować, obserwować i filozofować na temat działalności innych ludzi.

Zastanów się jak wiele kontaktów międzyludzkich opiera się na krytycyzmie. O wiele łatwiej jest krytykować, niż podjąć działanie.

Jeżeli jesteś w stanie rozpoznać część z tych zachowań u siebie, możesz podjąć próbę eliminacji tego autodestrukcyjnego zachowania.

Przeczytaj również:  Jak zwalczać stres?

Usiądź i rozpocznij coś, co do tej pory odkładałeś. Zobaczysz, że większość tego, co odkładałeś, okaże się przyjemne.
Wyznacz sobie określony czas, który poświęcisz wyłącznie na to, co odkładasz. Zwykłe 15 minut potrafi załatwić wiele spraw, które do tej pory odkładałeś.
Zdobądź się na odwagę podjęcia czynności, której unikałeś. Jeden akt odwagi, może wyeliminować Twój strach. Nie wszystko musisz wykonać wzorowo. Samo działanie jest o wiele ważniejsze.
Jeśli chcesz, żeby świat się zmienił, nie narzekaj na niego. Przestań gdybać i krytykować. Działaj!

Później czyli kiedy?
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych zgodnie z Polityką prywatności. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej