Jak być bogatym?

jakbycbogatym

Jak być bogatym?
To jest pytanie, na które każdy chciałby znać odpowiedź. Zauważ, że pytanie nie brzmi „ Jak mieć dużo pieniędzy?” , tylko „Jak być bogatym?”.

Powiem Ci teraz coś, co Cię nie uszczęśliwi, a powinno. Już jesteś bogaty!
Czujesz niedosyt?

Ja, gdy pierwszy raz to usłyszałem, byłem nieco zmieszany (gdzie? Jak to? Co on gada?). Wiedziałem, że to jakaś ściema.
Jednak zdałem sobie sprawę z tego, że mam naprawdę wiele. Cokolwiek robisz w swoim życiu, nawet jeśli myślisz, że to nic takiego, w pewnych aspektach swojego życia jesteś naprawdę bogaty.

Co to znaczy być bogatym?

bogactwo

Jeśli mówimy, na przykład, o terenach, że są bogate w złoża ropy lub jakieś owoce są bogate w witaminy, to co tak naprawdę mamy na myśli?
Dlaczego nie odnosimy tego kontekstu również do siebie? Przecież cały nasz bagaż doświadczeń, umiejętności, wady, zalety, są naszym bogactwem, które możemy wykorzystać do dalszego rozwoju. Dokładnie tak jak bogactwo owoców, witaminy, wykorzystasz do zwiększenia odporności własnego organizmu. Czyli w cudzysłowie do powiększenia bogactwa.

Pierwszym krokiem na drodze ku bogactwu jest to, że musisz czuć się bogaty. Musisz zidentyfikować, tak naprawdę przyznać sam przed sobą, jak bogaty dzisiaj jesteś i na tym budować to poczucie.

Na pewno słyszałeś niejedną mowę motywacyjną, w której można było usłyszeć, że żeby być bogatym musisz uwierzyć w siebie, wyobrażać siebie bogatego i pieniądze same spadną z nieba. Owszem, ma to sens, jednak błędny przekaz całkowicie uniemożliwia jego zrozumienie (tak jak podczas zabawy w głuchy telefon). Myślałeś wtedy, jak mam poczuć się bogaty skoro mam 10 złotych w portfelu i kredyty na głowie, a powszechnie wiadomo, że pieniądze z nieba nie spadają. Często powtarza się chwytliwe stwierdzenia, które motywują tylko chwilowo. A wystarczy wyjaśnić ich genezę.

Przeczytaj również:  Dylematy MLM czyli "Z pamiętnika początkującego dystrybutora"

Cały pic polega na tym, że świadomość własnych umiejętności, znajomość swoich wad i zalet czy akceptacja własnych doświadczeń, podnosi Twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości. Dzięki temu angażujesz się w coś, czego nie podjąłbyś się wcześniej. Potrafisz ocenić swoje predyspozycje i oszacować ryzyko, którego nie boisz się podjąć. Wykorzystujesz szanse, które pojawiają się na Twojej drodze np. zaproszenie do jakiegoś biznesu. Znając siebie, potrafisz ocenić czy się do czegoś nadajesz, czy nie. Nie jesteś bierny w tym co robisz. Dodatkowo pozytywne myślenie („pieniądze spadną z nieba”) nie jest niczym innym jak wiarą w skuteczność przedsięwzięcia, którego się podejmujesz. A kto inny ma wierzyć, że Tobie się uda jak nie Ty sam. Jeśli Ty nie uwierzysz, to nikt inny też nie uwierzy.

Tłumacząc powyższe – to nie jest żadna magia. Tu nie ma czarów. To jest fizyka.

Jeśli wiem co potrafię, znam swoją wartość, wiem co robię dobrze, w czym czuje się dobrze a w czym źle ( czyli znam swoje bogactwo), to potrafię wykorzystać pojawiające się możliwości, których wcześniej po prostu bym nie zauważył. Focusing. Jeśli jeżdżę żółtym maluchem, to wszędzie nagle widzę żółte maluchy. Jeśli znam swoje bogactwo – zauważam pola do popisu.

Przeczytaj również:  Czy warto NIE żyć chwilą bieżącą?

bogactwo1

Mówi się, że jeśli chcesz poczuć się bogaty, zastanów się co takiego posiadasz, czego nie można kupić za pieniądze.

Ile razy próbowałeś odkładać pieniądze np. na samochód? Ile razy Ci się to nie udało, bo pojawiały się niespodziewane wydatki?
Jak się wtedy zachowywałeś? Narzekałeś, że na nic nie masz pieniędzy bo co chwile pojawiają się niespodziewane wydatki i nie jesteś w stanie odłożyć ani grosza?

Czy może myślałeś inaczej? Nie odłożę na razie na samochód, ale stać mnie na to, żeby opłacić wszystkie nieoczekiwane wydatki.

Bardzo często nie doceniamy tego co już udało nam się zdobyć w naszym życiu. Szukamy szczęścia i bogactwa. Jednak kluczowy jest tutaj fakt, że całe nasze bogactwo zaczyna się i powstaje w naszych głowach.
Dopóki nie docenisz tego co masz, nie będziesz w stanie wykreować więcej.

Dopóki nie poznasz swojego bogactwa będziesz ciągle zaczynał od początku lub stał w miejscu. Gdy już je poznasz i zaakceptujesz, będziesz szedł do przodu.

A Ty? Jesteś bogaty?

0 responses on "Jak być bogatym?"

Dodaj komentarz

© 2018 Cezary Fior. Wszelkie prawa zastrzeżone.