4 Wyjątkowe Cechy Świetnego Handlowca - Rekrutuj Najlepszych

4 wyjątkowe cechy świetnego handlowca

Szukanie odpowiedzi na pytanie jakie są cechy idealnego kandydata na handlowca spędza sen z powiek niejednego właściciela firmy.

O ile korporacje doskonale radzą sobie z prowadzeniem procesów rekrutacji, tak mniejsze firmy często szukają sposobów na pozyskanie odpowiednich ludzi do swojego zespołu. Jakie są zatem te najważniejsze cechy handlowca?

Poznaj 4 cechy najlepszych handlowców

Po pierwsze umiejętność przyswajania wskazówek oraz zastosowania ich w praktyce.

Spróbuj ustalić, czy kandydat potrafi sformułować oraz przeanalizować przemyślenia na swój temat. Jeżeli potrafi ocenić swoje działania oraz wskazać co zrobił dobrze, a co wymaga poprawy to dobry znak. Sprawdź czy potrafi przyswoić Twoje wskazówki szkoleniowe oraz zastosować je w praktyce.
Osoba, która nie potrafi słuchać lub nie docenia wartości informacji zwrotnej, nie będzie umiała przyswoić ani zastosować wiedzy w praktyce. Taka osoba niestety nie będzie idealnym kandydatem na handlowca.

Przeczytaj również:  Prospecting w Sprzedaży

Po drugie ciekawość.

W tym przypadku chodzi o umiejętność rozumienia kontekstu klienta dzięki sprawnemu zadawaniu pytań oraz aktywnemu słuchaniu. Świetny handlowiec zadaje trafne pytania, aktywnie słucha i szuka interesujących go informacji.
Robi to w taki sposób, że klient czuje prawdziwe zainteresowanie z jego strony.

Świetny handlowiec zdobywa zaufanie klienta, dzięki czemu uzyskuje prawo do zadania pogłębionych, osobistych pytań i uzyskania szczerych odpowiedzi. A to właśnie informacje sąpaliwem sprzedaży każdego handlowca.

Po trzecie inteligencja.

Pod tym hasłem kryje się umiejętność szybkiego uczenia się złożonych koncepcji oraz wyjaśnianie ich w łatwy sposób. Handlowiec w dzisiejszym świecie musi dotrzymywać kroku

szybkim zmianom. Musi rozumieć nowe koncepcje oraz umiejętnie przedstawiać je swoim klientom.

Po czwarte etyka pracy.

Pod tym hasłem kryje się energiczne i aktywne realizowanie misji przedsiębiorstwa podczas codziennej pracy. Jest to cecha, którą najtrudniej jest ocenić.
Pomoże Ci w tym obserwacja kandydata podczas procesu rekrutacji. Czy dotrzymuje określonych terminów, czy oddzwania, czy dostarcza wymaganych dokumentów i tak dalej.

Przeczytaj również:  4 Podstawowe Typy Klientów

W ocenie tej cechy pomogą Ci również pytania behawioralne na temat obowiązków na poprzednim stanowisku czy standardowego dnia pracy.

 

Przeczytaj również: Rekrutacja handlowca – stwórz własny wzór